К арантин змусив девелоперів та власників офісів переглянути підхід до організації просторів і життєзабезпечення їхніх систем. Так, масового переходу на дистанційну роботу в Україні не планується, проте офісам треба відповідати вимогам нової реальності. Так вони почали впроваджувати певні рішення щодо функціональності бізнес-центрів.

Продуманий простір

Безпечне повітря

Організація офісного побуту

Офіс як сервіс

Продуманий простір

Перше, з чим доведеться мати справу власникам офісних центрів зараз — це організація простору, правильний розподіл людських потоків та зменшення щільності робочих місць.
“Деякий час до карантину ми спостерігали тренд ущільнення офісів, коли компанії зловживали відкритими просторами та замість мінімальних 6-8 м2на людину допускали всього 3-4 м2. Однак сьогодні такий офіс не виживе з низки причин, головні серед яких питання безпеки та дотримання санітарно-епідеміологічних норм”, — впевнений Олексій Вжесінський, топ-менеджер компанії, що управляє БЦ “Іллінський”. За роки керування бізнес-центром йому доводилося не раз переконувати орендарів у тому, що кабінетна система має низку ключових переваг.

Зараз здається, що архітектори бізнес-центру “Іллінський” зуміли передбачити майбутнє, в якому офісний світ зміниться кардинально. Наразі затребуваними стали БЦ середньої поверховості, з просторими вхідними групами та великою кількістю ліфтів, з функціональним плануванням місць загального користування та офісів. Так, у бізнес-центрі “Іллінський” шість поверхів і 14 вхідних груп, практично в кожній із яких — по два ліфта. На одному поверсі розміщується не більше двох компаній. Ось і виходить, що, увійшовши в під’їзд, минаючи охорону та пункт пропуску, людина за лічені хвилини потрапляє на потрібний поверх. Без черг, без очікувань, і зайвих контактів.

“Проблема коронавірусу лише позначила важливість відповідального підходу до організації корпоративного простору та дотримання норм проектування бізнес-центрів. Майбутнє за тими, хто не економив на комфорті та функціональності своїх просторів ще на старті”, — впевнений Олексій Вжесінський.

Безпечне повітря

Крім організації простору в бізнес-центрах, особливу увагу зараз потрібно приділити системам вентиляції та кондиціювання. Саме від них насамперед залежить безпека співробітників.

Організація офісного побуту

Ще один нюанс в умовах підвищених ризиків — організація офісного побуту. Мова, насамперед, про регулярний якісний клінінг та дезінфекцію поверхонь, до яких найчастіше торкаються люди. “У нас є карта прибирання, де чітко визначені зони, яким потрібно приділити увагу, а також зафіксовано де, хто й коли прибирав. Зараз фахівець із клінінгу забезпечує вологе прибирання тричі на день, раз на годину дезінфікує ручки дверей, поручні, турнікети, а раз на дві години — кнопки ліфта”, — розповів Олексій Вжесінський.

Офіс як сервіс

Претенденти на робоче місце часто обирають компанію, дивлячись на офіс. Адже комфортні умови — це надзвичайно важливо!

У БЦ “Іллінський” є як окремі приміщення з можливістю обладнати мінікухню, так і ресторан та кафетерії з десертами. Також до інфраструктури бізнес-центру входить внутрішній дворик із зонами відпочинку та підземний паркінг із контролем доступу та системами відеоспостереження, де кожному машиномісцю відведено свій номер.

БЦ «Іллінський»
Київ, вул.Ільїнська, 8
м. Контрактова площа

Tел: (044) 344 06 34
Email: orenda@illinsky.com.ua